כל מה שאתם חייבים לדעת על מעבדת בדיקת בטון

/ / בלוג
בדיקת בטון קשוי

בטון הוא החומר העיקרי המשמש לבניין והוא מבוסס על תערובת חול, צמנט, חצץ ומים. לאחר ייצורה של התערובת במפעל בטון, היא מוסעת אל אתר הבניה במערבל הבטון. כיום, מרבית הבטון המשמש לבניה מיוצר במפעלי בטון ורק חלק קטן ממנו מיוצר באתרי הבניה ומשמש, ספציפית אך ורק את אתר הבניה אשר בו הוא מיוצר. הבטון המיוצר באתרים מיוצר בתנאי בקרה בעייתיים ונמוכים, ולכן, האפשרות לייצר באתר הבניה בטון איכותי נחשבת כמוגבלת ביותר. בשל חשיבות תפקידו של הבטון בעמידות הבתים הנבנים ממנו, גובשו תקנים שמסדירים את פרמטרים קבועים מסוימים כסוגי הבטון, איכותם, מקום ייצורם והבדיקות הנדרשות להם.

מהי מעבדה לבדיקת בטון?

על פי חוקי התכנון והבניה, חובה על האדם האחראי לבניה להתקשר עם מעבדת בטון על מנת לבצע בדיקות בטון. הצגתו של אישור המעבדה הינה תנאי נדרש ומקדים לקבלתו של טופס 4 מרשות מקומית. בדיקת בטון המבוצעת על ידי מעבדה מוסמכת יכולה לספק לכם נתונים על איכות הבטון, עמידותו ונתונים נוספים הנדרשים לצורך הבטחת בטיחותם של המבנים.

בדיקות בטון – תקן

ת"י 26 על חלקיו הוא התקן הישראלי הקובע איזה בדיקות מעבדת בטון מוסמכת צריכה לבצע לבטון הנבד. בין סוגי בדיקות בטון אותן מבצעות כיום המעבדות המוסמכות לכך בישראל ניתן למצוא בדיקת סומך בטון, בדיקת בטון קשוי, בדיקת גלילים בטון, בדיקת בטון טרי בדיקת בטון קשוי, בדיקת פטיש שמידט, בקרת כלונסאות , בדיקות דייס צמנטי וכן הלאה. כל אחת מסוגי הבדיקות הללו מגיעה על מנת לוודא כי הבטון המשמש לצורך הבניה עומד בתקני האיכות ובהנחיות השונות. כתוצאה מכך, כאשר אנחנו מדברים על בדיקת בטון, מחיר הוא פונקציה של סוג הבדיקה הנדרש ומספר החזרות שיידרשו לבדיקה, ולא ניתן לקבוע עלות בהכללה לכל בדיקות הבטון הקיימות.

בודק בטון ותפקידו

ככלל, ניתן לומר כי חלק גדול מהדגימות שנפסלות בבדיקות, נפסלות בשל לקיחה לקויה של הדגימה או שינועה באופן לא נכון למעבדת הבדיקה המוסמכת לצורך ביצוע הבדיקות. דבר, שכמובן, עלול לעלות ללקוח לא רק בכסף אלא גם בזמן נוסף. תפקידו של בודק בטון הוא לנטול את דגימות הבטון הנדרשות באופן מקצועי ובהתאם להנחיות, על מנת לצמצם את הסיכון לצורך לשוב ולבצע את הבדיקות.

חשוב לזכור,

בדיקות בטון, בראש ובראשונה, נועדו להבטיח בניה בטוחה ואיכותית. לכן, גם אם, באורח פלא כלשהו, תחולת החוק אינה נוגעת לכם ואינכם מחויבים בכך, יש לכם את כל הסיבות והאינטרסים לבצע את הבדיקות במעבדה מוסמכת ומנוסה, במטרה להבטיח בנייתו של מבנה בטוח ויציב!

ראשי
אנחנו פה בשבילכםנא השאר פרטים ונציג מעבדה יחזור אליך בהקדם האפשרי
Call Now Button
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
CONTACT US