בדיקות גיאוטכניות

בדיקת הגזירה המרחבית קיימים שני סוגי בדיקה:

CU - מספקת נתונים לקביעת תכונות חוזק ודפורמציה של קרקעות. ע"י בדיקה זו קובעים את החוזק ואת יחסי מאמץ –עיבור של מדגם קרקע גלילי במצב בלתי מופר או מהודק. הבדיקה מתבצעת על מדגם שעבר הרוויה, קונסולידציה ונגזר בלחיצה בקצב אחיד של דפורמציה צירית , ללא ניקוז תוך כדי מדידת לחץ מי נקבובים .

UU - מבחן לחיצה טריאקסיאלית לא מנוקזת, ללא קונסולידציה, ללא רוויה וללא מדידת לחץ מי נקבים, לקבלת חוזק מוחלט. המבחן קובע את החוזק האפקטיבי לגזירה ויחסי המאמץ והמעוות של קרקע קוהזיבית, במדגם מופר או בלתי מופר.
יש לציין כי מדגמי הבדיקה יכולים להיות מדגמים בלתי מופרים או מדגמים מהודקים.

שתי הבדיקות הנ"ל מבוצעות על ידי מכשיר הנקרא: Triaxial load frame

בדיקת הגזירה הישירה:

נותנת את תכונות החוזק של המדגם בתנאי קנסולידציה וניקוז: נתוני התזוזה מאפשרים חישוב מעטפת מוהר.
בדיקה זו מתבצעת על ידי מכשיר הנקרא "Digishear"

בדיקות קונסולידציה

בדיקות קונסולידציה מבוצעות בדרך כלל על דגימת אדמה גלילית רוויה ונועדו למדוד את הכמות ואת קצב הדגימה שישתנה בגובה כאשר הוא נתון לעומס.

בדיקת שיעור ולחץ תפיחה:
הצפיפות והרטיבות ההתחלתית של המדגם, צריכות לייצג את מצב הקרקע באתר ,בתקופה הסמוכה להתחלת הבנייה. הבדיקה מתבצעת ב3 תצורות:

שיטה A - הבדיקה נערכת על בין 4 בדיקות ומעלה . מדגמי קרקע בלתי מופרים או מהודקים. עומסים שונים יועמסו למדגמים שונים וכל מדגם יקבל מנת מים. כתוצאה התקבלו מדידות תפיחה או שקיעה כנגד הזמן בכל מדגם.

שיטה B - השיטה נערכת על מדגם בודד בלתי מופר או מהודק, המתקבל ממילוי או סוללה הקיימים. המדגם יועמס למאמץ אנכי מסוים, בדרך כלל זה לחץ שכבות או מאמץ מתוכנן מיוחד או לחץ מגע על מנת לקבל עיבור תפיחה חופשית. לאחר מכן המדגם יקבל מנת מים וכתוצאה יתקבל מדידת תפיחה תחת המאמץ.

שיטה C - נערכת על מדגם בודד בלתי מופר או מהודק. בתוצאות ניתן להשתמש במקרים בהם מנת מילוי נוספת או עומס קונסטרוקטיבי נוסף.

הבדיקות הנ"ל מבוצעות על ידי מכשיר הנקרא אודומטר

 

ראשי
אנחנו פה בשבילכםנא השאר פרטים ונציג מעבדה יחזור אליך בהקדם האפשרי
Call Now Button
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
CONTACT US