אנליזיה ומיון

פלסטיות – בדיקת גבול הנזילות, הפלסטיות ומדד הפלסטיות של קרקעות בדיקה זו קובעת את תהליכי בדיקת גבול הנזילות, גבול הפלסטיות ומדד הפלסטיות .

רטיבות - בדיקת תכולת הרטיבות של קרקעות, סלעים, ותערובות קרקע - אגרגט במעבדה על בסיס משקל.

דירוג - בדיקה לקביעת דירוג אגרגטים גסים, אגרגטים דקים ותערובת של שני המרכיבים יחד. נוהל זה משמש בעיקר לקבוע דירוג חומרים המיועדים לשימוש כאגרגטים או משמשים כאגרגטים.

תפיחה חופשית - שינוי נפח של מדגם קרקע במים לעומת הנפח של אותו מדגם בצורת אבקה יבשה ותחוחה.
תפיחה חופשית של קרקע משמשת כמדד לפוטנציאל התפיחה של אותה הקרקע בתנאי שדה.

שווה ערך חול - נועדה לשמש לבקרת שדה מהירה , מטרתה לציין בתנאים סטנדרטים את יחס הנפחים בקרקעות גרנולריות ובאגרגטים , בין חלקיקי הדקים הפלסטיים והאבק הלא רצויים לבין החלקיקים הרצויים.משווה ערך חול - אמת מידה לקביעת יחס של טין וחרסית לאגרגט דק שבמדגם.

בדיקת צפיפות הגרגיר וספיגות של אגרגטים גסים – את הצפיפות ניתן לבטא כצפיפות ממשית, צפיפות במצב רווי יבש פנים וצפיפות נדמית. כל בדיקות הצפיפות והספיגות מבוססות על אגרגטים שהושרו כ 42 שעות במים.

CBR - מתייחס לבדיקת מת"ק של חומרי תשתית, מצע ותשתית במדגמים שהוכנו במעבדה.

יחסי צפיפות - תהליך בדיקת היחס בין הרטיבות לבין הצפיפות של קרקעות ואגרגטים. הבדיקה נעשית ע"י הידוק החומר לתוך גליל. בדיקה זו מתאימה לקרקעות, אגרגטים ותערובותיהם. קוטר גליל ההידוק ייקבע בהתאם לדירוג של מדגם השדה.

לוס אנג'לס - בדיקת מקטעים של אגרגטים גסים ודקים לקביעת שיעור ההתנגדות שלהם לשחיקה וכתישה במכשיר לוס אנג'לס. בבדיקה זו יש לנהוג בזהירות יתר, תוך התייחסות למידע על התנהגות האגרגטים בעבר ועמידותם בסופו של דבר בשימושים השונים.

ראשי
אנחנו פה בשבילכםנא השאר פרטים ונציג מעבדה יחזור אליך בהקדם האפשרי
Call Now Button
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
CONTACT US