אילו בדיקות קרקע אמורים לבצע לפני בניה?

/ / בלוג
בדיקת קרקע לחקלאות

לפני כל תחילת ביצועו של כל תהליך הקשור לקרקע (כתכנון וביצוע דרך עפר, הנחת יסודות למבנה, יעודה של קרקע לחקלאות וכן הלאה) קיים צורך לבדוק את טיבה של הקרקע המדוברת, איכותה והתאמתה למטרה הספציפית. זאת, מאחר והקרקע היא זו האמורה לספק את הבסיס האיתן והיציב לכל דבר שנבנה עליה, ולכן, לפני שמבצעים עליהם כל תהליך שהוא, יש צורך לבצע בדיקת קרקע או בדיקות קרקע וביסוס.

אילו בדיקות צריכות להיות מבוצעות בקרקע?

כיום, קיימות בדיקות רבות ומגוונות שמטרתם לאמוד את טיבה של הקרקע ולאתר בעיות עתידיות העלולות להתעורר, הן במהלך הטיפול בקרקע עצמה (כהנחת היסודות והבניה) והן במועד מאוחר יותר. ככלל, ניתן לומר כי ככל שמבנהו המתוכנן של המבנה שעתיד להיבנות יהיה גדול ומורכב יותר, כך, בדיקת קרקע לפני בניה שתבוצע תידרש להיות מקיפה, מדויקת ומפורטת יותר. בדיקת הידוק קרקע, בדיקת צפיפות קרקע, נטילת דגימות קרקע או קידוח קרקע – כולן משמשות אותנו כדי להכיר את הקרקע, את הבסיס שעליו אמור להיבנות המבנה.
בדיקות קרקע לפני בניה תתייחסנה לאפיון שכבות הקרקע הקיימות באזור, למציאת עומקם של מי תהום, לבחינת תכולת הרטיבות הקרקע בקרקע וכד'. אף בדיקות קרקע לחקלאות נועדו להכיר את טיב הקרקע, אולם הן בוחנות אספקטים אחרים בה (כגון פוריות והתאמתה לגידול), ולכן, לא נרחיב עליהן כאן.

מדוע חשוב לבחון את הקרקע לפני הבניה?

כאשר מתוכננת בניית בניין על הקרקע, יש צורך לוודא לפני תחילת הבניה כי הקרקע הספציפית הזו הינה קרקע יציבה דיה, בכדי שניתן יהיה לבנות עליה. בנוסף, קיים הצורך לבחון האם הקרקע תואמת את בנייתו של המבנה הספציפי המיועד, ולוודא כי היא בטיחותית מספיק ואין בה (או בסביבותיה) פגעים גיאולוגיים. כמו כן, יש לבדוק ולוודא כי הקרקע אינה מזוהמת במזהמים ממזהמים שונים, ובמקרים בהם קיים זיהום מסוג כלשהו, לטפל בו בדרך המתאימה והנכונה.

כיצד בודקים את הקרקע?

לפני תחילת שלב הבניה, פונים לאדם או לחברה המתמחים בבדיקות קרקע. בדיקות הקרקע תבוצענה באמצעות נטילת דגימות ובדיקתן במעבדה המוסמכת לכך. התשובות שתתקבלנה תספקנה נתונים בנוגע לטיבה של הקרקע, כמו גם בנוגע לזיהומים או לפגעים אפשריים הקיימים בה.

בחלק המקרים, בניין מגורים או מבנה ציבורי יחויבו בביצוע בדיקות קרקע לפני בניה, בעוד שהבניה פרטית תהיה פטורה מחובה זו, ולכן, לכאורה, ניתן "לחסוך" זמן וכסף בשל אי ביצוע הבדיקות. אולם, מאחר והמדובר בבדיקות שממלאות תפקיד חשוב בהבטחת בטיחות המבנה ושלומם של המתגוררים / השוהים בו, מומלץ שלא להתפשר, אלא לבחור באיש המקצוע המתאים, המנוסה והמקצועי, על מנת להבטיח בניה בטוחה על קרקע יציבה.

ראשי
אנחנו פה בשבילכםנא השאר פרטים ונציג מעבדה יחזור אליך בהקדם האפשרי
Call Now Button
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
CONTACT US